Promocje

Aktualnie brak promocji.

Garnitur na Studniówkę 2018!

Garnitur na Studniówkę 2018!

Jaki garnitur na studniówkę 2018?

Jak każdego roku maturzyści oraz ich rodzice planują kupno garnituru na tę szczególną okazję. Studniówka to jeden z najważniejszych bali w życiu młodego mężczyzny. Dla wielu jest to pierwsza okazja, by uczestniczyć w życiowym wydarzeniu o wysokim stopniu formalności. O czym warto zatem pamiętać i jak przygotować się przed kupnem odpowiedniego modelu garnituru, który posłuży nie tylko na studniówce, lecz także na maturze oraz w wielu innych ważnych chwilach?

Po pierwsze – garnitur i koszula muszą być zgranym duetem

Można rzec, iż kolor biały to jedyny, który efektownie komponuje się z garniturami stworzonymi z myślą o studniówkach. Kolorowe koszule nie współgrają z rangą tak doniosłego balu, czarne zaś najzwyczajniej źle komponują się z wieczorowymi studniówkowymi garniturami. Koszula nie może być elementem, który swą barwą odwraca uwagę od idealnie dopasowanego modelu garnituru, który znaleźliśmy, przekopując się w pocie czoła przez wiele zbyt krzykliwych oraz masę nudnych kreacji. Nie zaleca się także ubierania koszuli i krawatu ze wzorem, jednak jeśli występuje taka konieczność bądź po prostu mamy w zanadrzu sprawdzony wygodny model, wzór ten musi być minimalny i nie może w szczególny sposób przyciągać wzroku. Kolor krawata nie musi być taki sam jak marynarki, jednak barwy tych dwóch elementów stroju powinny być zbliżone.

Kolor i rozmiar to pierwszorzędnie istotne parametry

Pośród zalecanych dla maturzystów barw znajdziemy przede wszystkim czerń, kolor granatowy oraz grafitowy, a także rozmaite jasne warianty. Czarny garnitur co prawda wspaniale zaprezentuje się na wieczorze studniówkowym, jednak w zupełności odpada przy zastosowaniach dziennych. W ostatnich latach najbardziej uniwersalnym i eleganckim został okrzyknięty kolor granatowy. Na studniówce w szczególności warto postawić na ciemne odcienie tego koloru, które można zobaczyć np. w naszych modelach Ferano Rafi oraz Amos. Gdy dobieramy odpowiedni rozmiar marynarki pora sięgnąć po notatnik, w którym wcześniej spisaliśmy następujące złote zasady:

  • Szerokość ramion ma odpowiadać ich naturalnej linii (ramiona nie tworzą daszka” po dociśnięciu)

  • Między ramionami a talią musi być widoczny prześwit

  • Guzik powinien znajdować na wysokości talii

  • Długość rękawa ma wynosić od jednego do dwóch centymetrów ponad przegubem nadgarstka

  • Długość marynarki powinna sięgać stawu kciuka

Odpowiednio długie spodnie to takie, które dotykają buty z przodu, jednak nawet w minimalnym stopniu nie opierają się na nich. Dobrze dobrane spodnie tworzą jednolitą linię bez fałd, a ich szerokość zapewnia pełną swobodę ruchów.

Efektowna skromność, czyli jak nie przesadzić?

Świat męskiej elegancji w zakresie tak uroczystych bali wyznaczany jest przez pewien zbiór utartych, klasycznych zasad. Moda garniturowa z roku na rok nie ulega wielu znaczącym zmianom. Specyficzne trendy, które często przewijają się w świecie showbiznesu, nie powinny zatem mieszać nam w głowach. Udziwnienia i kuriozalne rozwiązania stanowią duże pole do popisu, jednak bal studniówkowy wymaga od młodego mężczyzny galanterii i stonowanego stylu. Jeśli pragniesz wyróżnić się z tłumu i wykazać odwagą w projektowaniu swego wizerunku, warto sięgnąć po klasykę męskiej elegancji. Najlepiej zaimponujesz swym znajomym, umieszczając w butonierce goździk lub gerberę, pamiętając oczywiście o dobrym umocowaniu łodyżki. Kwiat w żadnym wypadku nie powinien być sztuczny.