Promocje

Aktualnie brak promocji.

Męskie koszule na jesień

Męskie koszule na jesień

a

W przeciwieństwie do wpisów, które ostatnio publikowaliśmy na naszym blogu, ten nie będzie poświęcony poradom dotyczącym męskiej elegancji. Tym razem chcemy dostarczyć Czytelnikom inspiracji na obecną chłodną i dżdżystą porę roku, podczas której również można wyglądać znakomicie. Skoro więc aura nas nie rozpieszcza, poszukajmy na nią remedium właśnie w codziennych stylizacjach.

a

a

W przeciwieństwie do płaszczy czy butów, nie istnieje osobna kategoria koszul na jesień. Oczywiście o tej porze roku pożądane będą te uszyte z nieco grubszych tkanin. O długim rękawie nawet nie trzeba wspominać, ponieważ – jak pisaliśmy kilka miesięcy temu – w eleganckiej modzie męskiej istnieją wyłącznie koszule z długim rękawem. O ile jednak próżno byłoby szukać w sklepach propozycji oznaczonych jako „jesienne”, o tyle właśnie teraz warto rozejrzeć się za nową odzieżą. Wrzesień i październik to bowiem okres, w którym wszystkie liczące się domy mody oraz sklepy wprowadzają do oferty nowe kolekcje. I właśnie teraz można przebierać w pełnej rozmiarówce oraz kompletnej gamie modeli.

a

a

Po jakie koszule warto sięgnąć jesienią? W stroju biznesowym właściwie niewiele się zmienia – tu zawsze bezpiecznym wyborem są koszule błękitne, białe oraz różowe. Jeśli jednak nie musimy trzymać się ściśle dress code’u, możemy sięgnąć po inne odcienie, a także wzory. To idealny czas na koszule ciemniejsze – np. granatowe, bordowe, brązowe, szare. W lecie z niektórymi stylizacjami mogłyby wyglądać ciężko, ale teraz idealnie wpiszą się w popularne o tej porze roku zestawy kolorystyczne.

a

a

Ciemne koszule będą prezentować się najbardziej efektownie, jeśli zdecydujemy się na modele uszyte z wysokiej jakości tkanin. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt. Ciemne kolory mocno podkreślają solidność materiału, poza tym sam odcień, głęboki i wyrazisty prezentuje się w tym przypadku zupełnie inaczej.

a

a

W strojach nieoficjalnych jesień to doskonały czas na koszule w dużą kratę i drobną kratkę. Właśnie teraz sprawdzą się tak lubiane przez panów modele sportowe, z kieszeniami, patkami, naszyciami, a nawet łatami na łokciach. Wszystkie elementy koszul, które budzą skojarzenia z modnym stylem „drwala”, mogą sprawdzić się właśnie teraz. To dobra wiadomość dla panów preferujących luźny, swobodny, a nawet lekko prowokacyjny styl. Tym ostatnim łatwiej będzie teraz wyróżnić się z tłumu – wystarczy wbrew powszechnym upodobaniom do ciemniejszych, stonowanych kolorów, sięgnąć właśnie teraz po intensywniejsze barwy, np. koszule intensywnie fioletowe czy żółte.

a

a

Dodajmy jeszcze jedną zasadę, o której warto pamiętać. Jesienią wszyscy tęsknimy do wygody. Podarujmy ją sobie. Poszukajmy koszul (i wszystkich innych elementów garderoby, łącznie z płaszczem czy butami) wygodnych, przyjemnych w dotyku, miękkich. To też dobry sposób na walkę z jesienną chandrą – a odrobina komfortu na co dzień z pewnością wynagrodzi wszelkie niedogodności związane z panującą aurą.