Promocje

Aktualnie brak promocji.

Jak elegancko ubrać się na Święta?

Jak elegancko ubrać się na Święta?

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, który pozwala na spędzenie czasu z bliskimi oraz wspólne biesiadowanie przy wigilijnym stole. Podobnie jak przy każdej uroczystej okazji nowoczesny dżentelmen powinien przywiązać dużą wagę do eleganckiego wyglądu. W zimowej modzie męskiej królują ciemniejsze odcienie, takie jak granaty oraz bordo. Zestawy bazujące na mocnych kontrastach są rzadkim, jednak wciąż dopuszczalnym podejściem do zimowej stylistyki. Święta są dla nas bardzo ważne, jednak nie jest to wydarzenie o wysokim stopniu formalności. Główne cele w komponowaniu stroju na kolację wigilijną to wygoda oraz umiarkowanie. Naturalnie nie należy zapominać o spotkaniach z dalszymi krewnymi lub współpracownikami. Na spotkania odbywające się poza domem warto podnieść stopień formalności swego stroju. Jak należy się zatem ubrać się na święta w obu tych sytuacjach, aby było wygodnie i z klasą?

Przy domowym kominku stawiamy oczywiście na casual

Podchodząc do kompletowania zestawu ubrań na Święta, absolutnie nie ma potrzeby porzucać indywidualnego stylu, jednak warto pamiętać o subtelności oraz umiarze. Strój na wigilię przede wszystkim nie powinien być zbyt formalny, a jednocześnie zbyt casualowy. Preferowane zestawy to kreacje jednolite oraz skromne. Warto postawić na dużą swobodę i komfort, ponieważ zbyt dobrze dopasowany strój może się nagle okazać obcisły nawet po kilkunastu minutach biesiadowania z bliskimi. Zamiast marynarki możemy przyodziać wełniany sweter. Niezmienna pozostaje zasada, iż wyłogi kołnierzyka nie powinny wisieć w powietrzu – powinny być częściowo przykryte i trzymane przez sweter. W przypadku swetrów z wycięciem „w serek” zwróćmy uwagę na krawat, który w tym przypadku jest dobrze wyeksponowany. Warto, by był w tym samym kolorze co sweter, aczkolwiek jego odcień powinien być wyraźnie ciemniejszy. W kwestii spodni możliwości wyboru są bardzo duże. Większość zestawów casualowych dobrze zaprezentuje się z dżinsami, jednak należy wystrzegać się zbyt kontrastujących kolorów.

Na bardziej oficjalne okazje przyda się zestaw półformalny

Choć w okresie świątecznym zwykle wypoczywa się i spędza czas z rodziną, czasem występuje konieczność spotkania służbowego lub okazja na wyjście ze znajomymi. Ze względu na okoliczność wcale nie musimy powracać do codziennych zestawów. Naturalnie, w przypadku oficjalnych spotkań warto przyodziać marynarkę, jednak nic się nie stanie, gdy na okazję o umiarkowanym stopniu formalności ubierzemy jaśniejszą koszulę, a do niej granatowy kardigan oraz krawat typu knit. Aby ubrać się na Święta elegancko, a jednocześnie z wyobraźnią dodajmy do zestawu poszetkę z mniej oficjalnym wzorem oraz zamszowe buty. Monotoniczne kreacje w odcieniach niebieskiego, beżu czy szarości to częsty wybór gentlemanów, jednak jeśli jesteśmy odważni, zabawmy się kontrastami ciemniejszych barw. Wspomniany granatowy kardigan dobrze zaprezentuje się z różową koszulą. Jeśli natomiast dobieramy marynarkę do granatowych spodni, celujmy w odcienie bordo. Komponując koszulę ze swetrem, zwróćmy uwagę na odpowiednią długość wyłogów tak, by chowały się pod spód. Najbezpieczniejszym wyborem będzie kołnierzyk włoski.