Promocje

Aktualnie brak promocji.

Elegancki sylwester 2018 – w co się ubrać

Elegancki sylwester 2018 – w co się ubrać

Początek nowego roku to bardzo ważne wydarzenie, które należy przywitać z hukiem i splendorem. Męskie kreacje sylwestrowe powinny łączyć w sobie elegancję, a także nutę indywidualności. W zależności od tego, czy idziemy na bal, czy planujemy wspólny sylwester z przyjaciółmi w domu jednego z nich, należy dobrać odpowiedni stopień formalności stroju. Zwróćmy uwagę, czy zaproszenie na imprezę sylwestrową nie obejmuje opisu dress-code'u, który będzie obowiązywał gości.

W co się ubrać w stylu casual?

Impreza sylwestrowa nie wymaga od nas wysoce formalnego stroju. Jeśli odbywa się w lokalu, możemy postawić na lekki ubiór, idealny do tego typu wydarzeń. Błękitna koszula z kołnierzykiem klubowym oraz spodnie chinosy w jaśniejszych kolorach będą wspaniale prezentować się wyłącznie w dobrze oświetlonych miejscach. Dobrą propozycją są ciemnogranatowe spodnie, które w sztucznym oświetleniu żarówkowym wyglądają bardzo dobrze. Dla dodania nuty finezji możemy postawić na delikatne wzory kratowe.

Elegancja na wyższym stopniu formalności

Niezależnie od wygody naszych ubrań, zwróćmy wyjątkową uwagę na krój naszego garnituru lub smokingu. Warto dążyć do dopasowania slim fit, nie zaś skinny fit, abyśmy mieli wystarczającą swobodę, by tańczyć i bawić się w gronie znajomych. Częstym wyborem młodych mężczyzn jest smoking. Noszenie go wymaga przestrzegania wielu zasad, w przeciwnym wypadku możemy wyglądać komicznie. Prosta biała poszetka oraz biała koszula to integralne wręcz elementy kreacji ze smokingiem w roli głównej. W tego typu kompozycji koszula oraz mucha będą szczególnie uwydatnione, co może działać zarówno na naszą korzyść, jak i niekorzyść.

Jak należy ubierać eleganckie garnitury?

Stawiajmy na rozłożyste, satynowe muchy lub mięsiste krawaty w odcieniu nieco ciemniejszym niż odcień całego stroju. Muszą optycznie wypełniać dziurę powstającą między klapami, które zaprezentują się szczególnie elegancko, jeśli także będą satynowane. Koszula do eleganckich marynarek powinna być biała. Dopuszczalne urozmaicenia obejmują guziki jubilerskie w kontrastujących kolorach oraz rozmaite akcenty na kołnierzu. Absolutnie nie kompletujmy eleganckiego garnituru ze zbyt wyszukaną koszulą. Może ona najzwyczajniej odwracać uwagę od marynarki i wprowadzi do stroju chaos.

Odpowiednia koszula wieczorowa stanowi zwieńczenie stroju

Biała wieczorowa koszula to klasyczne rozwiązanie, które można nabyć w wielu ciekawych wariantach. Dobra koszula do stroju wieczorowego powinna dostatecznie eksponować muchę. Do tego zadania koniecznie wybierzmy model z łamanym kołnierzykiem (frakowym). Równie dobrą, wypróbowaną opcję stanowi klasyczny kent, którego rogi wystają spod muchy i tworzą elegancką ramę. W sytuacjach formalnych możemy także zdecydować się na koszulę z krytą plisą, a do smokingu koniecznie zdecydujmy się na koszulę z wykładanym kołnierzem oraz listwą na jubilerskie guziki.

Prawdziwy gentleman nie może zapomnieć o butach

Standardowy wybór na imprezę sylwestrową stanowią czarne buty o wysokim stopniu elegancji, takie jak oxfordy lub lotniki. Na mniej formalne spotkania postawmy na wygodne modele, które nie zawiodą w tańcu oraz w trakcie męczącego powrotu do domu po imprezie. Buty o sportowej podeszwie mogą bardzo dobrze komponować się z gładką skórą i są rozsądnym wyborem na imprezę odbywającą się pod gołym niebem.