Promocje

Aktualnie brak promocji.

Zawody, które wymagają eleganckiego ubioru

Zawody, które wymagają eleganckiego ubioru

Elegancki wygląd w życiu codziennym jest dla większości nowoczesnych gentlemanów sprawą oczywistą – niesie za sobą kreowanie atrakcyjnego wizerunku, a także pomaga wywierać lepsze wrażenie na znajomych oraz rodzinie. Równie istotnym zastosowaniem pieczołowicie skomponowanego ubioru jest budowanie dobrych relacji z klientami oraz przełożonymi w karierze zawodowej. Dotyczy to w szczególności osób zajmujących się bezpośrednim marketingiem oraz handlem, a także wielu innych zawodów, takich jak np. prawnik. Specjaliści z rozmaitych dziedzin powinni przestrzegać nie tylko etyki zawodowej oraz panujących zasad kultury, lecz także dress-code'u, który może znacząco lub bardzo subtelnie różnić się między dwoma dowolnymi zawodami. Jest to szczególnie istotne dla osób rozpoczynających poważną karierę, ponieważ może zapewnić lepszy start w przyszłość i szacunek u bardziej doświadczonych kolegów.

Niektóre zasady ubioru są uniwersalne dla wielu zawodów

a

Niezależnie od tego, czy praca wymaga nawiązywania kontaktu wzrokowego z klientem, czy polega na wykonywaniu czynności przy stanowisku biurowym, pewne reguły ubioru są niezmiennie istotne dla udanej kariery zawodowej. Wygląd ubrań powinien być świeży i absolutnie niedopuszczalne jest noszenie ubrań „pamiętających lepsze czasy. Wszelkie przetarcia oraz nawet najdrobniejsze dostrzegalne zabrudzenia mogą spowodować zdystansowanie ze strony klienta, a co gorsza, przełożonego. Podstawową zasadą elegancji jest także dobre dopasowanie stroju, co najbardziej tyczy się koszuli. Ubrania nie mogą być zbyt luźne, a jednocześnie nie powinny nadmiernie opinać ciała. Ma to największe znaczenie w przypadku osób z choćby najmniejszą nadwagą. Szczupli mężczyźni powinni zastanowić się nad taliowanymi koszulami oraz marynarkami, które w znaczący sposób podkreślają dobrze zbudowaną sylwetkę.

Jakie zawody wymagają restrykcyjnego i wysoce formalnego stroju?

a

Wysoka formalność stroju dotyczy przede wszystkim osób pełniących funkcje publiczne, urzędników oraz tych zajmujących się prawem. Oficjalny ubiór powinien składać się przede wszystkim z pozbawionej wyszukanych wzorów koszuli, krawata oraz garnituru. Indywidualność jest zawsze pożądanym atutem, jednak lepiej zrezygnować z nadmiarowych dekoracji, a przede wszystkim przyciągających uwagę, kolorowych elementów. W kwestii koloru niezwykle istotnym elementem jest odrzucenie odcieni wieczorowych w pracy wykonywanej za dnia. Główne kolory, które dobrze prezentują się za dnia to: beżowy, kremowy, jasnoszary oraz jasnoniebieski.

Niekiedy strój casualowy stanowi istotny atut

a

Zbyt oficjalny wygląd może być źródłem dystansu między klientem a pracownikiem oraz wytworzenia swoistej bariery. Nie należy się oszukiwać – wielu handlarzy, doradców oraz marketingowców ma na co dzień do czynienia zarówno z elegancko ubranymi klientami, jak i osobami przywiązującymi mniejszą wagę do swojego stroju. W takim wypadku rozmówca może czuć się przytłoczony wysoce formalnym wyglądem. Nadmiernie oficjalny ubiór oraz jego nieadekwatność często stają się źródłem komicznych wręcz sytuacji. Dla przykładu można wyobrazić sobie gentlemana ubranego jak dyrektor firmy, który reklamuje innowacyjne kapsułki do prania. Lepszym strojem dla takiego przedstawiciela handlowego byłaby dobrze dopasowana koszula z subtelnym wzorem, odważny krawat oraz eleganckie jeansy. Dobrym wyborem na lato oraz w pracy wymagającej częstego przemieszczania się jest także kamizelka, która pozwoli zachować swobodę ruchów, a także nada strojowi powagi.