Promocje

Aktualnie brak promocji.

Biała koszula – jak sprawić, by wyglądała mniej formalnie?

Biała koszula – jak sprawić, by wyglądała mniej formalnie?

Pośród koszul casualowych królują zróżnicowane kolory oraz kreatywne wzory. Pozwalają skomponować ciekawe stroje i podkreślić osobowość. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by półformalna lub nieformalna koszula była koloru białego. W tym przypadku charakter koszuli definiują elementy inne niż kolor – rodzaj tkaniny, jej faktura, guziki, odpowiedni kołnierzyk oraz ewentualny wzór. Dzięki tym szczegółom dostępne są liczne warianty, wśród których każdy bez wątpienia znajdzie model idealnie dopasowany do swojej sylwetki oraz stylu. Koszule nieformalne mają szczególną zaletę – są bardzo zróżnicowane pod względem wzorniczym oraz nie podlegają restrykcyjnym zasadom oficjalnego ubioru.

Jakie szczegóły wyróżniają modele casualowe?

a

Białe koszule, które można sklasyfikować jako nieformalne, są przede wszystkim szyte z miękkich tkanin. Modele do zastosowań codziennych cechują się dobrze widoczną fakturą, a także posiadają dodatkowe wzory kratowe lub prążki. Charakterystycznym elementem koszuli codziennej jest miękki kołnierzyk na guziczki (czyli button-down). Nie brakuje także modeli ze stójką, będących typowym wyborem na lato. Dobrym wyznacznikiem stopnia formalności koszul jest to, jak prezentuje się z rozpiętymi 2-3 górnymi guzikami. Wyłogi kołnierzyka powinny przylegać do ciała i estetycznie prezentować się w swobodnej stylizacji.

Ciekawe wzory oraz dodatki potrafią odmienić oblicze mężczyzny

a

Nic tak nie dodaje indywidualizmu i lekkości stylistycznej, jak wzory zdobiące koszulę. Modne minimalistyczne motywy nadają się do zastosowań półformalnych i mogą być stosowane na imprezach wieczorowych o luźnym dress code. Świetnym pomysłem będą także rozmaite dodatki, w przypadku których jest wskazane, by kontrastowały z koszulą lub nawet całym strojem. Naturalną propozycję stanowią w tym przypadku kolorowe krawaty, a także muszki we wzory. Ciekawą propozycją jest połączenie muszki typu diamond tip ze wzorem kratowym oraz swetra w paski. Noszenie barwnych much oraz krawatów daje możliwość stworzenia niezliczonych stylizacji, jednak każda z nich wymaga odpowiednio dopasowanej koszuli. W przypadku casualowych muszek mogą to być nawet półformalne modele o klasycznym rozstawie rogów lub wspomniane wcześniej koszule z kołnierzykiem button-down.

Co za dużo to niezdrowo

a

Nadmierne zróżnicowanie elementów to prosta droga do wprowadzenia chaosu i pomieszania, które nie są pożądane nawet w najbardziej nieformalnym stroju. Zestawienie zbyt wielu wzorów oraz faktur to podstawowy błąd w kreowaniu nietuzinkowych stylizacji. Kontrastujące dodatki to świetny pomysł, który najlepiej sprawdza się w zbyt monotonnych kompozycjach. Kolorowe muchy oraz wzorzyste krawaty ożywią każdy jedno- oraz dwukolorowy zestaw ubrań.

Proste zabiegi stylistyczne obniżające formalność stroju

a

Koszule półformalne można z powodzeniem założyć na nieoficjalne imprezy i spotkania ze znajomymi. Warto jednak zastosować kilka łatwych trików, dzięki którym strój nie wyróżni się negatywnie na tle innych. Wizerunek można diametralnie zmienić na przykład dzięki podwinięciu rękawów koszuli. Warto wykonać tę czynność precyzyjnie, ponieważ niedbale uniesione rękawy mają tendencję do opadania w najmniej pożądanych momentach. Wpierw należy wywrócić mankiet i unosić go do momentu, w którym będzie widoczny łokieć. Następnie starannie zawijając do góry kolejne fragmenty materiału, można w łatwy sposób urozmaicić swój strój. Podejmując decyzję o uniesieniu rękawów, należy pamiętać, iż w stylizacji bez muchy oraz krawata trzeba rozpiąć górne guziki koszuli.