Promocje

Aktualnie brak promocji.

Formalne i mniej formalne koszule na wielkanocne śniadanie

Formalne i mniej formalne koszule na wielkanocne śniadanie

Wielkanocne śniadanie obfituje w bardzo ważne chwile spajające rodzinę, podobnie jak wiele innych świątecznych okazji. O stosowny strój należy zadbać niezależnie od okoliczności – zarówno spędzając Wielkanoc w domu rodzinnym, jak i odwiedzając bliskich, a także samemu organizując biesiadę. W ostatnim przypadku mężczyzna może cieszyć się dużą swobodą, ponieważ to on – samotnie lub z partnerką – określa dress code panujący w trakcie wielkanocnego świętowania. Dwa pierwsze warianty przewidują dopasowanie się do stopnia formalności, jaki oczekiwany jest przez gospodarzy domu. Jeśli wciąż istnieje niepewność albo asortyment koszul nie pozostawia zbyt dużego wyboru zawsze warto celować w modele półformalne lub formalne. Poza samym stopniem formalności należy zwrócić uwagę także na poszczególne detale oraz drobiazgi wzornicze. Są to elementy, dzięki którym bez spowodowania skonsternowanych wyrazów twarzy u domowników można w pełni wyrazić swoją indywidualność oraz osobowość.

a

Stosowne koszule na wielkanocne śniadanie – propozycje do garnituru

a

W pierwszym kroku warto zdecydować, czy do koszuli zakładany będzie garnitur. Tak elegancka stylizacja najlepiej sprawdzi się w ponadczasowym wariancie, czyli tym z białą koszulą niezmąconą jakimikolwiek wzorami. Zakładając marynarkę, w żadnym wypadku nie należy zapominać o włożeniu do poszetki brustaszy. Tutaj dzięki dobraniu wzoru i koloru odpowiadającemu osobowości można wyraziście zindywidualizować strój. Koszule do garnituru najlepiej prezentują się z kołnierzykiem typu włoskiego (cutaway), jednak osoby z szeroką twarzą powinny raczej postawić na klasycznego kenta. Warto zrezygnować natomiast z wysoce oficjalnych modeli z wingtipem, pasującym wyłącznie do elegankckich surdutów oraz smokingów. Wielkanocne kreacje garniturowe w większości przypadków wymagają założenia krawata.

a

Wielkanoc na luzaka – nieformalne i półformalne stylizacje

a

Jeśli gentleman poszukujący właściwej kreacji na wielkanocne śniadanie ma na swych barkach także obowiązek zorganizowania tego wydarzenia – duża część problemu z głowy. Ustalając swobodny dress code bądź dopasowując go do własnych preferencji, można ubrać swoją ulubioną koszulę. Rzecz jasna warto odpuścić sobie nadmiernie ekscentryczne oraz niepoważne wzory. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na modele ze wzorami kratowymi i pasowymi. W kolorze ecru oraz wariacjach niebieskiego są to wciąż półformalne propozycje. Osoby, które pragną swobodnego, beztroskiego nastroju przy wielkanocnym śniadaniu, powinny skupić się na kolorach pastelowych, kolorze miodowym, karmelowym lub khaki. Dopuszczalne wzory, poza wspomnianymi wcześniej, obejmują motywy florystyczne oraz drobne printy. W przypadku wzorzystych koszul można zaakcentować ich nieformalność poprzez dobór modelu z kołnierzykiem typu spread lub button-down. Te drugie należy nosić jednak bez krawata lub z modelem dzierganym o równie luźnym charakterze.

a

Jak dopasować pozostałe elementy stroju do koszuli?

a

Do marynarki naturalnie zakładamy spodnie garniturowe z wybranego kompletu. Osobom, które wybrały półformalne stylizacje w chłodniejszych odcieniach (np. koloru niebieskiego), warto polecić dół granatowy lub ciemnogranatowy. Pozostałych przypadków tyczy się uniwersalna rada: ubrania powinny być skojarzone ze sobą kolorem, spodnie powinny zaś być ciemniejsze od góry. Poza modelami garniturowymi godne polecenia są mniej formalne chinosy, które charakteryzują się także dużą wygodą.