Promocje

Aktualnie brak promocji.

Majówka na 5 sposobów – ubiór w zależności od okazji

Majówka na 5 sposobów – ubiór w zależności od okazji

Majówka to czas aktywnego relaksu i odpoczynku od pracy. Te kilka beztroskich dni warto spędzić w gronie rodziny oraz znajomych, w szczególności na świeżym powietrzu. Przygotowując się do majówki, należy przemyśleć bardzo ważny aspekt, jakim jest dopasowany ubiór. Zarówno wybierając się do domków letniskowych, jak i zostając w mieście, warto wziąć pod uwagę liczne czynniki atmosferyczne i zmienność pogody. Wiosenna pora bywa bardzo kapryśna oraz charakteryzuje się skokami temperatur. Absolutnie nie stoi to na przeszkodzie temu, by kluczowy element stroju mężczyzny tworzyła koszula casualowa lub półformalna.

a

Funkcjonalny ubiór musi dostosować się do zmiennej pogody

a

Przemyślany ubiór outdoorowy powinien zapewniać swobodę oraz dobrą temperaturę ciała w momencie, gdy wyjdzie słońce i ustanie wiatr, a także, kiedy wróci chłodny powiew, a słońce schowa się za chmurę. Wiosenny ubiór musi zaadaptować się do zmiennych temperatur, a poza swobodą i przewiewnością powinien także chronić przed wiatrem. Rozwiązań w tej kwestii jest naprawdę wiele, warto natomiast omówić pięć najbardziej praktycznych strategii komponowania ubioru na majówkę.

a

Zestaw dla miłośników aktywnego wypoczynku i szybkiego trybu życia

a

Mężczyźni zainteresowani nieformalnymi kreacjami mają największe możliwości w kwestii zyskania swobody oraz mogą dowolnie komponować ze sobą barwy i elementy. O ile do letnich kreacji warto podchodzić z entuzjazmem, o tyle bezzasadny chaos i nadmiarowa liczba kontrastujących ze sobą elementów mogą się dość śmiesznie prezentować. Jednym ze sprawdzonych i wiecznie modnych rozwiązań jest kurtka jeansowa. Letnie modele występują przede wszystkim w jaśniejszych odcieniach. Należy pamiętać o tym, aby wybrać ubiór o odpowiednio cienkim materiale oraz niewielkim stopniu celowych uszkodzeń". Zwyczajna kurtka jeansowa w połączeniu z koszulą (a nawet krawatem) sprawi, że strój będzie nieszablonowy, a jednocześnie zapewni dostateczną swobodę.

a

Stylizacje z szelkami mogą być zarówno półformalne, jak i na luzie

a

W ostatnich latach szelki z coraz większym impetem przebijają się przez ścianę przelotnych i chwilowych trendów. Tradycyjnie z białą koszulą, która może być zarówno casualowa, jak i bardziej formalna. Z początku swego istnienia widoczne szelki kojarzyły się z klasą robotniczą, jednak zostały zaadaptowane już na początku XIX wieku. Nie tylko świetnie się prezentują, lecz także są praktyczne i wykluczają konieczność użycia paska. Szelki bez problemu zaadaptują się do stylizacji klasycznych, czyli z krawatem oraz eleganckimi butami. Ich casualowe wykorzystanie może sprawiać problem nowicjuszowi w tych kwestiach, jednak uniwersalną radę stanowi tu: wrzuć na luz!". Strój na co dzień najlepiej przyzdobią szelki w niekonwencjonalnych wzorach oraz żywych kolorach. Obowiązkowy element takiego looku stanowi także kolorowa koszula w jasnym, wiosennym kolorze.

a

Podwinięte rękawy to hit ostatnich lat

a

W sklepach internetowych oraz stacjonarnych można coraz częściej spotkać koszule ze specjalnymi guzikami i paskami, pozwalającymi na trwałe podwinięcie rękawów. Nie stanowi to także problemu w przypadku ulubionych koszul bez specjalnych akcesoriów tego typu. Wystarczy wywrócić mankiet oraz starannie zawinąć fragmenty materiału ku górze. Do tego typu zabiegów stylistycznych można wykorzystać na przykład koszule jeansowe. Do podwiniętych rękawów absolutnie nie należy nosić formalnych części stroju, takich jak spodnie garniturowe. Jest to wyłącznie kreacja casualowa i dobrze zaprezentuje się np. z chinosami.

a

Słoneczna pogoda nie pokrzyżuje także planów na formalne okazje

a

Wysoce formalne okoliczności często wymagają marynarki oraz spodni garniturowych. Majówka może zaskoczyć wysokimi temperaturami, ale to wcale nie stanowi problemu. Przewiewna marynarka z naturalnych tkanin pozwoli pozostać suchym oraz zapobiec przegrzaniu ciała. Warto zwrócić uwagę na materiał podszewki, co może mieć kluczowe znaczenie. Sztuczna tkanina utrudni oddychanie skóry oraz naturalne oddawanie ciepła. Jasne stroje zgodnie z prawami fizyki nie będą absorbować promieniowania cieplnego w takim stopniu jak ciemne.

a

Biznesowa stylizacja na wiosnę

a

Tutaj można z powodzeniem stawiać na klasykę. Niebieska koszula, klasyczne spodnie oraz loafersy powinny odegrać swoją rolę. Miłośnikom ekstrawagancji można polecić szary garnitur oraz mokasyny w wyróżniającym się kolorze (np. żółtym). Jednolity strój z jednym wyróżniającym się elementem sprawi, że noszący go mężczyzna wyróżni się z tłumu, a jednocześnie zachowa klasę.