Promocje

Aktualnie brak promocji.

4 propozycje na koszule do pracy

4 propozycje na koszule do pracy

Bankowe i biurowe dress cody rządzą się swoimi zasadami. Jasno określają, jakie elementy garderoby są dopuszczalne w stroju do pracy, a które należy zostawić na wolne popołudnie. Jaką koszulę powinien założyć do pracy mężczyzna, by wyglądać profesjonalnie?

.

Dobrze dobrana koszula to podstawa

.

Podstawą stylizacji każdego stylowego mężczyzny jest koszula. Dobrze skrojona, dopasowana rozmiarem i dobrana odpowiednio do sytuacji zawsze dodaje szyku, który wzbudza zaufanie innych osób.

Elegancka koszula jest nieodłącznym elementem stroju do pracy, w której reprezentuje się firmę lub instytucję w bezpośrednim kontakcie z klientem. To must have każdego mężczyzny zatrudnionego w banku lub biurze.

Formalny lub półformalny charakter określa ramy, w jakich musi zmieścić się stylizacja. Nie oznacza to jednak, że ze służbowej garderoby ma wiać nudą. Producenci męskich koszul doskonale znają potrzeby swoich klientów i dokładają wszelkich starań, by w ofertach znalazł się szeroki wybór propozycji na każdą okazję.

,

1. Do banku stonowane kolory

,

Koszule w stonowanych odcieniach to wytyczne dress codów większości banków. Są eleganckie i nie wywołują żadnych skojarzeń. Często określa się je jako neutralne i bezpieczne. Idąc do pracy w banku mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie zestaw koszul w jasnych kolorach. Idealne będą: biel, ecru, delikatny błękit. Odważnym panom, którzy nie boją się nosić na sobie kontrowersyjnych barw, producenci i styliści proponują koszule w odcieniach delikatnego różu.

Kompletując stylizację do pracy w banku należy zwrócić uwagę na kołnierzyk przy koszuli, który będzie odpowiedni do krawata. Niedopuszczalne są tu modele z guzikami przy kołnierzu. Te należy odłożyć na mniej formalne okazje.

,

2. Do biura mniej formalny kołnierzyk

,

Miejscem, do którego pasuje koszula z kołnierzykiem typu buton down jest biuro. Tu obowiązują mniej formalne zasady niż w banku. Można więc pozwolić sobie na nieco więcej koloru i zdjęcie krawata.

Trzeba pamiętać, że również biurowy dress code to umiar i odpowiednio wyważona klasyka. Chociaż pracownicy biur mają do wybory większą paletę barw niż ich koledzy z banku, to jednak nadal powinny to być koszule w stonowanych odcieniach.

Ważnym elementem w męskiej stylizacji biurowej jest kołnierzyk przy koszuli. To podstawa eleganckiego wizerunku. W biurze można pozwolić sobie na połączenie koszuli z eleganckim kardiganem, np. w czarnym bądź granatowym kolorze, lub kamizelką.

.

3. Koszule w delikatne desenie

.

Zarówno do biura, jak i do banku lub na rozmowę z klientem można założyć koszulę z delikatnym wzorem. Należy jednak dobrać deseń na materiale odpowiednio do miejsca pracy. Podobnie jak w przypadku kolorów, i tutaj mniej rygorystyczny jest dress code biurowy.

O ile bank nie ma wewnętrznych wytycznych dotyczących obowiązkowego stroju pracowników, to można sięgnąć po koszulę w paski. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by był to drobny prążek w jednolitym kolorze. Ta sama zasada dotyczy kratki i każdej innej wzorzystej koszuli.

Wodze fantazji przy tworzeniu stylizacji mogą w nieco większym stopniu popuścić pracownicy biurowi czy handlowcy. W takiej sytuacji wzór na koszuli może być bardziej wyrazisty. Nadal jednak nie na miejscu będą krzykliwe odcienie czy pstrokate motywy. W zestawieniu ze swetrem, spod którego wystawać będzie jedynie kołnierzyk i mankiet, można zaryzykować i założyć koszulę w wyrazistym kolorze.

.

4. Rękaw przy koszuli - tylko długi!

.

W przypadku pracy na poważnych i wymagających stanowiskach niedopuszczalne są koszule z krótkim rękawem. Od tej zasady nie ma ustępstw nawet latem. Modele z krótkim rękawem sprawdzą się na spotkaniach z przyjaciółmi, lecz w pracy nie będą prezentować się elegancko.