Promocje

Aktualnie brak promocji.

Jak ubrać się na wigilię rodzinną i firmową? - Porady

Jak ubrać się na wigilię rodzinną i firmową? - Porady

Uroczyste okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Do nich należą spotkania przy wigilijnym stole. Elegancki strój podkreśla świąteczny nastrój. Świadczy też o szacunku dla osób, którym przy tej okazji składa się życzenia pomyślności na nadchodzący rok. Jak ubrać się na wigilijną kolację przy rodzinnym stole, a jak na firmowe spotkanie przedświąteczne?

.

Wigilia po godzinach pracy – smart casual

.

Jak ubrać się na wigilię firmową? Elegancko, ale bez przesady. Na przedświąteczne spotkanie firmowe w większości przypadków wystarczy stylizacja skomponowana według zasady smart casual. Jest ona bardzo prosta, a polega na łączeniu elementów eleganckich z codzienną garderobą.

Dobrym połączeniem na wigilię w gronie współpracowników będzie np. elegancka koszula zestawiona ze spodniami, w których zazwyczaj przychodzi się do biura. Wigilia firmowa, jeżeli odbywa się w miejscu pracy, nie wymaga szykownych marynarek. Może zastąpić je sweter lub kamizelka. Będą one dobrym tłem dla eleganckiego kołnierzyka, którym warto podkreślić charakter spotkania. W tym zestawieniu świetnie zaprezentuje się szykowna mucha. Trzeba pamiętać jedynie o tym, by sięgnąć po koszulę z kołnierzykiem przeznaczoną do łączenia z takim akcesorium.

Gdy w firmie obowiązuje dress code, dobrze jest upewnić się, czy spotkanie wigilijne w gronie współpracowników przewiduje odstępstwa od tej zasady. Jeśli nie, cała stylizacja powinna być utrzymana według wytycznych. Nie oznacza to jednak, że nie można pozwolić sobie na wyjątkowy szyk i elegancję. Neutralna koszula nabierze charakteru dzięki dodatkom. Może to być np. krawat w kontrastowym odcieniu lub w świąteczny wzorek, który łatwo zabrać ze sobą do pracy i założyć przed wigilijnym spotkaniem.

https://prestigemeski.pl/swetry/751-czerwony-swetr-meski-victorio-s06.html

https://prestigemeski.pl/128-Koszule-meskie#/desen-gladka

https://koszulevictorio.pl/pl/majestic/105-victorio-v051.html

.

Jak się ubrać na wigilię z rodziną?

.

Elegancka koszula z kołnierzykiem to również must have wigilijnych spotkań w gronie rodzinnym. Tu jednak obowiązują nieco luźniejsze zasady niż przy firmowych wydarzeniach organizowanych w miejscu pracy. W zależności od indywidualnych upodobań i rodzinnych tradycji, można pozwolić sobie na szykowny garnitur lub podobnie, jak w przypadku wigilii firmowej – smart casual.

Bez względu na to, w jakim stylu utrzymany będzie wigilijny outfit, jego bazą powinna być koszula z kołnierzykiem. Przy niej nawet codzienne dżinsy zyskają elegancki sznyt. Dodatkowo można go podkreślić krawatem lub muchą. Elegancką koszulę na rodzinną wigilię można założyć nawet do świątecznego swetra z zabawnym motywem.

Mucha lub krawat to kolejne elementy, podobnie jak kołnierzyk, których nie może zabraknąć w wigilijnej stylizacji. Wielu producentów oferuje na ten wyjątkowy wieczór dodatki ze świątecznymi motywami. Idealnym tłem dla nich będzie jednolita koszula w stonowanym odcieniu.

Najprostszym sposobem na to, by przy rodzinnym stole wigilijnym zaprezentować się elegancko, jest biała koszula. Klasyka wygląda szykownie w każdej sytuacji. Jeżeli jej elegancja zdaje się być przesadzoną, śmiało można przełamać ją np. krawatem z wizerunkiem Świętego Mikołaja.

https://prestigemeski.pl/koszule-victorio/744-koszula-victorio-v173.html

https://koszulevictorio.pl/pl/majestic/489-koszula-meska-victorio-v219.html

https://koszulevictorio.pl/pl/outlet/82-bezrekawnik-czarny-victorio.html