Promocje

Aktualnie brak promocji.

3 Stylizacje na karnawałową zabawę!

3 Stylizacje na karnawałową zabawę!

Wbrew pozorom problem w co się ubrać dopada nie tylko kobiety. Również mężczyźni miewają kłopoty ze skompletowaniem stroju. Zwłaszcza, gdy dotyczy to stylizacji, po którą nie sięga się na co dzień. Do takich z pewnością należy stylizacja na zabawę karnawałową. Co wykorzystać, by wyglądać modnie i szykownie?

Karnawał a moda męska

Moda lubi się zmieniać. Dotyczy to zarówno trendów dla kobiet, jak i mężczyzn. W każdym sezonie obowiązuje niezmiennie zasada mówiąca, że bez względu na to, jak wygląda moda męska na karnawał, stylizację należy dopasować odpowiednio do miejsca, w jakim odbywa się zabawa.

Wszystkie modowe sezony karnawałowe łączy jeszcze jedno. Niezależnie od tego, czy zabawa odbywa się na sali balowej, w klubie, restauracji, czy też w domu – podstawą i głównym elementem stylizacji powinna być męska koszula.

Jeżeli dress code karnawałowej zabawy nie wymaga założenia garnituru, można sięgnąć po nieformalną marynarkę, dzianinową kamizelkę lub sweter.

Jakie modne koszule wybrać na karnawał?

Karnawał to przede wszystkim czas zabawy. Można więc pozwolić sobie na znacznie więcej szaleństwa niż w pozostałe dni w roku. Warto jednak zachować umiar i trzymać się zasady „mniej znaczy więcej”.

Zabawa karnawałowa to jedna z nielicznych okazji w ciągu roku, gdy mężczyźni mogą sięgnąć po kolorową koszulę. Neutralne odcienie warto zostawić w szafie. Przydadzą się na co dzień, przy bardziej formalnych zestawach. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli koszula utrzymana jest w mocnym kolorze, pozostałe elementy stylizacji powinny być stonowane.

Dobrym wyborem będzie również koszula męska we wzory. Do niej warto dobrać dodatki nawiązujące do wybranego akcentu kolorystycznego, np. buty lub zegarek.

Wybierając elegancką koszulę na zabawę karnawałową, należy zwrócić uwagę także na kołnierzyk. W klubie lub na przyjęciu domowym można pozwolić sobie na guziki przy kołnierzyku – tzw. button down, o ile nie planujemy założyć krawatu. W sali balowej zdecydowanie lepiej zaprezentuje się kołnierzyk ozdobiony muchą.

Z czym zestawić modną koszulę na karnawał?

Budując stylizację na zabawę karnawałową, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim miejsce, w jakim odbędzie się impreza. Kolejne kryterium, którym warto się kierować, jest wygoda. Karnawałowy outfit nie powinien przeszkadzać w szaleństwie na parkiecie.

1. Karnawał w klubie

Wybierając się na zabawę do klubu, można pozwolić sobie na elegancki luz. Dobrym wyborem okaże się modna koszula w mocnym kolorze, zestawiona z wygodnymi dżinsami.

2. Domówka u znajomych

Na domowym przyjęciu w gronie znajomych warto zaprezentować się w eleganckiej koszuli zestawionej z szykownymi, wygodnymi spodniami. Gdy rezygnujemy z krawatu, warto sięgnąć po koszulę ze wzorem. I odwrotnie – wykorzystać dodatek, by w ciekawy sposób ożywić stonowane tło.

3. Karnawałowa noc w sali balowej

Mniejsze pole manewru mają osoby, które wybierają się na wystawny bal. Tu w każdym sezonie obowiązuje wieczorowy garnitur. W tym przypadku obowiązkowa jest elegancka, biała koszula. Wybierając ją, wato zwrócić uwagę na kołnierzyk i dobrać go odpowiednio do krawata lub muchy.

Mężczyznom, którym zależy na eleganckim sznycie, polecamy koszule ze srebrnymi guzikami. Ozdoby przy koszuli można dopasować kolorystycznie do pozostałych dodatków w męskiej stylizacji – np. okularów, zegarka i paska do spodni, jeżeli występują one w karnawałowym outficie.