Promocje

Aktualnie brak promocji.

Jakie koszule nosić podczas upałów?

Jakie koszule nosić podczas upałów?

Lato i wysokie temperatury zachęcają do swobodnego ubierania się i odsłaniania ciała. Nie w każdej sytuacji można jednak sobie na to pozwolić. Firmowy dress code, spotkanie formalne, oficjalna uroczystość, ważne święto rodzinne – przy takich okazjach trzeba wyglądać schludnie i elegancko. Chcąc dodać kreacji szyku, należy sięgnąć po koszulę. Jaką wybrać, gdy na dworze panuje upał?

Postaw na naturalne materiały

Lato to czas, gdy szczególną wagę przykłada się do tkanin, z jakich wykonana jest odzież. Królują naturalne, lekkie i oddychające materiały, które zagwarantują swobodny przepływ powietrza i zapewnią komfort. Warto pamiętać, że męska koszula na upał powinna mieć w swoim składzie domieszkę sztucznych włókien. Zapewnią one jej elegancki wygląd podczas noszenia. Ich niewielka ilość zapobiegnie powstawaniu zagnieceń, a jednocześnie nie spowoduje przegrzania organizmu ubranego w elegancką koszulę.

Rękawy koszuli - długie czy krótkie?

Choć latem słupek na termometrze szybuje w górę i pojawia się chęć sięgania po jak najkrótsze elementy garderoby, to warto kierować się rozsądkiem. Zwłaszcza gdy wybierana jest elegancka koszula. Panom od wieków w takiej sytuacji towarzyszy dylemat: wybrać długi czy krótki rękaw?

Eleganckie okazje, którym towarzyszy formalny dress code, wykluczają koszulę z krótkim rękawem. Ubrany w nią mężczyzna nie wygląda elegancko, a zbyt wiele wyeksponowanego ciała nie robi dobrego wrażenia. Przy innych okazjach, gdy można pozwolić sobie na nieco luzu, trzeba zwrócić uwagę, by koszula z krótkim rękawem ładnie układała się na ramionach i barkach, a rękaw powinien kończyć się w połowie bicepsa. W zależności od długości koszuli, można nosić ją wpuszczoną w spodnie lub na zewnątrz. Nigdy jednak nie powinno zestawiać się jej z eleganckimi stylizacjami.

Jasny kolor – sprzymierzeniec w upalny dzień

Przy każdej okazji, gdy wymagana jest koszula z długim rękawem, sprzymierzeńcem w upalny dzień będzie jasny kolor. W najgorętszej porze dnia można podwinąć rękaw, nie tracąc przy tym szyku. Dodatkowo koszula w jasnym odcieniu odbije promienie słoneczne. Nie nagrzeje się szybko i przy okazji uchroni wrażliwą skórę przed poparzeniem.

Latem warto odejść od zasady, że biała koszula jest dodatkiem do kreacji na wyjątkowe okazje i nosić ją na co dzień jako element zestawu w stylu casual.

https://koszulevictorio.pl/pl/koszule-victorio/1855-koszula-meska-victorio-v378.html

Len i bawełna pomogą przetrwać upalny dzień

Lekkość i przewiewność – tego oczekujemy od ubrań latem. Producenci odzieży wychodzą naprzeciw potrzebom mężczyzn i proponują koszule z naturalnych tkanin. Len i bawełna słyną z tego, że świetnie przepuszczają powietrze i dobrze wchłaniają wilgoć. Cechy te sprzyjają odczuwaniu komfortu nawet podczas wysokich temperatur, a jednocześnie są przyjemne w kontakcie ze zmęczoną upałem skórą.

Panom poszukującym komfortu na najwyższym poziomie, polecamy elegancką koszulę z bawełny egipskiej. Miękkie, naturalne włókna przyjemnie nosi się w upalny dzień, a elegancki krój doda szyku podczas każdej okazji.

https://koszulevictorio.pl/pl/koszule/1396-koszula-meska-victorio-v271-bawelna-egipska.html

Latem, gdy dress code wymaga długich rękawów, wybawieniem może okazać się koszula z naturalnego lnu. Lekka i przewiewna tkanina to must have każdego mężczyzny, który dba o swój wizerunek i w każdych okolicznościach chce wyglądać elegancko i czuć się pewnie.

https://koszulevictorio.pl/pl/koszule-victorio/1904-lniana-koszula-meska-victorio-v388.html