Promocje

Aktualnie brak promocji.

Modne stylizacje z koszulą na zajęcia na uczelni

Modne stylizacje z koszulą na zajęcia na uczelni

Modne stylizacje z koszulą na zajęcia na uczelni

Chociaż uczelnia wyższa jest mniej restrykcyjna pod względem ubioru studentów niż szkoła i zasad, których przestrzegać muszą uczniowie, również tu obowiązuje określony dress code. Schludny wygląd na wykładach, ćwiczeniach i seminariach to podstawa, a elegancka biała koszula to must have każdego studenta przystępującego do egzaminu. Podpowiadamy jak zbudować stylizację z męską koszulą, by wyglądać modnie na zajęciach na uczelni.

Jak się ubrać na studiach? Problem pierwszego roku

Największy problem z dostosowaniem stylizacji do akademickich zwyczajów i obowiązującego na danej uczelni dress code'u mają studenci pierwszego roku. Zwłaszcza gdy przyjdzie czas kolokwiów, zaliczeń i egzaminów.

Na co dzień polecamy trzymać się złotego środka i budować stylizacje wpisujące się pomiędzy elegancję a codzienny luz.

Styl casualowy - wygodny kompromis

Styl casualowy jest idealnym kompromisem dla studenta, który dba o swój schludny wizerunek, ale chce unikać na co dzień nadmiernej elegancji. Do stworzenia modnej, niebanalnej stylizacji na uczelnię polecamy koszulę wzorzystą. Świetnie nadaje się do zestawienia zarówno z dżinsami, jak i eleganckimi spodniami. Kołnierzyk doda szyku założonemu na wierzch swetrowi lub dzianinowej kamizelce.

Decydując się na łączenie koszuli ze swetrem lub kamizelką trzeba pamiętać, że kołnierzyk ze wzorem powinien leżeć na gładkim tle, a intensywny kolor powinien zostać połączony z neutralnym, łagodnym odcieniem.

Minimalizm w stylizacjach dla studentów

Studenckie życie często jest na tyle intensywne, że trudno znaleźć czas na tworzenie wymyślnych stylizacji. W takich przypadkach świetnie sprawdza się wszechstronny minimalizm. Koszula w kratę zestawiona z dżinsami wystarczy, by pójść na zajęcia na uczelni w eleganckim, ale nadal niezobowiązującym stylu.

Elegancka koszula z delikatnym nadrukiem jest elementem, którego nie powinno zabraknąć w szafie studenta. Przyda się zarówno na co dzień, jak i w czasie kolokwiów oraz zaliczeń. Koszulę męską można połączyć z gładkim t-shirtem podczas codziennych obowiązków i nosić ją rozpiętą, na luzie. Przy wyjątkowej okazji, idealnie wyprasowana koszula zestawiona z krawatem podkreśli powagę chwili.

Elegancja na uczelni w sportowym stylu

Miłośnikom sportowego stylu, którzy chcą połączyć go z elegancją i szykiem, przyda się modna koszula z kołnierzykiem button down. Wersja biała z guzikami przy kołnierzyku na wielu uczelniach jest dopuszczalna nawet na egzaminach semestralnych. Na szczególne okazje warto zestawić białą koszulę z eleganckimi spodniami. Na co dzień śmiało można połączyć ją z ulubionymi dżinsami. Gdy na dworze jest chłodniej, można zarzucić na siebie klasyczną kurtkę dżinsową lub skórzaną ramoneskę.

Łącząc koszulę z dżinsami najlepiej wybrać spodnie w ciemnym kolorze. Idealnym rozwiązaniem będą odcienie granatu, czerń i grafit. Trzeba też pamiętać, by kolor spodni nie wyglądał na sprany, dżins nie był powycierany lub – co ostatnio jest bardzo modne - podziurawiony. Taka stylizacja może negatywnie wpłynąć na wizerunek studenta w oczach wykładowców.