Promocje

Aktualnie brak promocji.

Jak nosić koszulę męską – w spodniach czy na zewnątrz?

Jak nosić koszulę męską – w spodniach czy na zewnątrz?

Jak nosić koszulę męską – w spodniach czy na zewnątrz?

x

Noszenie koszuli często kojarzy się ze sztywnym lookiem i brakiem wygody. Na wzór T-shirtów bywają wyciągane ze spodni i swobodnie wypuszczane. Należy jednak pamiętać, że za luzem kryje się dostosowanie do sytuacji; podpowiadamy, kiedy koszulę należy nosić za pasem, a kiedy na wierzchu.

Koszula a męska sylwetka

Podstawą schludnego wyglądu jest zachowanie odpowiednich proporcji sylwetki. To właśnie na nie podświadomie zwracamy uwagę u drugiej osoby. Prawidłowe proporcje to krótszy tułów i dłuższe nogi; zasada ta działa zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Optycznie nas wyszczupla i dodaje wizualnej energii.
Wkładanie koszuli w spodnie ma za zadanie je podkreślić. Wyciągnięcie jej na zewnątrz sprawi, że koszula będzie sięgać nawet do połowy uda, co da wrażenie ujęcia kilku centymetrów wzrostu. Ważny jest również sam krój koszuli; najczęściej jest szersza na wysokości brzucha i bioder. Wpuszczenie jej w spodnie podkreśli sylwetkę, natomiast wyjęcie – optycznie poszerzy i doda kilogramów.

Koszule eleganckie i smart casual

Koszule eleganckie zakładane na specjalne uroczystości czy spotkania biznesowe powinny zostać za pasem spodni. Noszone są przede wszystkim do garnituru; wyciągnięcie na zewnątrz zaburzy elegancję stroju i, przy marynarce, będzie wyglądało niechlujnie – koszula zacznie poza nią nieestetyczne wystawać.
Często wydaje się, że zdjęcie marynarki rozwiąże problem, jednak nic bardziej mylnego. Eleganckie, klasyczne koszule są dłuższe od wersji casualowych – już samym krojem przystosowane do noszenia w spodniach. Wyjęcie jej na zewnątrz negatywnie wpłynie na proporcje sylwetki. Dokładnie tak samo jest w przypadku wersji smart casualowych.

Koszule casual – więcej luzu

Zgodnie z ideą stylu casual, koszule idące z nim w parze powinny nosić się komfortowo, niezobowiązująco i nie ograniczać ruchów. Koszula męska Victorio w wersji casual będzie się nadawała do noszenia na co dzień, wyjścia do pubu ze znajomymi czy rodzinny spacer. Jak można domyślić się po tych kilku zdaniach, tutaj znajdzie się przestrzeń na uwolnienie koszuli zza pasa.
Należy jednak zwracać uwagę na długość materiału. Koszula przeznaczona do noszenia na spodniach nie powinna sięgać dalej niż do połowy wysokości rozporka; tylko wówczas będzie odpowiednio podkreślać sylwetkę. Wśród koszuli męskich znajdą się liczne modele ze skróconym dołem, idealne do noszenia na zewnątrz. Taką koszulę warto nosić z podwiniętymi rękawami i odpiętymi pierwszymi 2-3 guzikami – podkreśli to luźny styl i nada mu gustowności.

Koszule stworzone do noszenia na wierzchu

Do noszenia za pasem zdecydowanie nie nadają się koszule jeansowe i większa część koszul flanelowych. Uwolnione dobrze wyglądają również koszule typowo letnie: lniane, z cienkich, lekkich materiałów. Najczęściej są uszyte dużo krócej niż wersje formalne, odpowiednio obszyte u dołu i nie tak szerokie w biodrach, dzięki czemu nie pogrubiają wizualnie.
Różnorodność koszul męskich Victorio daje możliwość znalezienia koszuli idealnej dla każdego; również tych, którzy cenią luz i wygodę. Różnorodność krojów i schludne wykończenia pozwalają na noszenie ich również na zewnątrz, a bogata gama kolorystyczna pozwala bawić się stylem. Wybierając wersję wzorzystą, zyskamy nie tylko efekt swobody, ale także nadamy sylwetce energetyczny wygląd.