Promocje

Aktualnie brak promocji.

Jak Astaire, Churchill czy Bond? Dowiedz się, jak modnie nosić poszetkę.

Jak Astaire, Churchill czy Bond? Dowiedz się, jak modnie nosić poszetkę.
Jak łatwo ją zlekceważyć, świadczy fakt, że część mężczyzn w ogóle nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia. Czy rzeczywiście jest przesadnie elegancka? Tak naprawdę zależy to od okoliczności. Oczywiście może być dopełnieniem klasycznego stroju wieczorowego mężczyzny, ale równie dobrze może być puszczeniem oka w zestawieniu z dżinsami i marynarką. Ale czy wiesz, jak prawidłowo nosić poszetkę?

Zamiast krawata czy dopasowana do niego?

I tak, i tak. Poszetka z lnu czy jedwabiu to doskonałe uzupełnienie krawata, byle była od niego różna, najlepiej wykonana z innego materiału. Doskonale sprawdzi się jako dopełnienie stroju i pokazanie stylu, w którym się ubrałeś. Jest świetna także w nieco mniej eleganckim zestawieniu, np. bez spodni garniturowych, ale za to z dżinsami. Zresztą dziś zyskuje na popularności i większość eleganckich mężczyzn ma w swojej szafie dobrze pasującą do okoliczności chusteczkę z bawełny czy lnu.

Poszetka z jedwabiu, którą łatwo uformować w coś niebanalnego

Pierwszy z omawianych typów składania poszetki w brustaszy odnosi się do znanego tancerza, aktora i wokalisty, który swoją popularność zyskał przede wszystkim w dwudziestoleciu międzywojennym. Do tego efektu potrzebujesz klasycznej jedwabnej poszetki. Rozłóż ją płasko i równo, złap palcami na środku i podnieś. Zwróć uwagę, by tkanina opadła wokół miejsca, w którym trzymasz chusteczkę. Tak włóż ją do kieszonki w marynarce. To styl frywolny, nieułożony i lekki, ale wciąż bardzo elegancki.
Drugi typ, który także wymaga tylko poszetki wykonanej z jedwabiu, to typ inspirowany Winstonem Churchillem i jego stylem. Brytyjski polityk formował poszetkę w brustaszy podobnie jak Astaire, z tą jednak różnicą, że na końcu zaginał rogi. W ten sposób powstawały nieregularne, wyraźnie zarysowane rogi, podczas gdy przy stylu Astaire’a jest na końcu zaokrąglona. W tym stylu podkreślasz fantazję oraz kreatywność, a jednocześnie dbasz, by dalej wypadać bardzo elegancko. To kontrolowany nieład.

Uniwersalne i zawsze modne sposoby na ułożenie poszetki z lnu, bawełny czy jedwabiu

Jeśli nie jesteś miłośnikiem nieporządku i potrzebujesz czegoś specjalnego, pomyśl o dwóch metodach całkowicie uniwersalnych. Pierwsza to klasyczne ułożenie niczym James Bond. Prosty styl wywodzi się z lat sześćdziesiątych, jest minimalistyczny, schludny i maksymalnie elegancki. Sprawdzi się tylko z pełnym garniturem. To tzw. poszetka bankiera, w której z brustaszy wystaje tylko cieniutki, dobrze zagięty i równy pasek. Nazywa się to również ułożeniem prezydenckim. Jeśli nie umiesz wykonać tak precyzyjnego złożenia, możesz pomóc sobie wewnątrz kieszonki agrafką – tak, by nikt nie widział.
Drugi sposób naturalny, prosty i elegancki to styl Johna F. Kennedy’ego. Do tego sposobu potrzebujesz raczej chusteczki w stonowanych, delikatnych barwach i bez wyrazistego deseniu. Poprzez wystające rogi pokazujesz, że jesteś poukładany, pewny siebie i potrafisz wiele, ale nie zabrakło Ci kreatywności. Umiesz ją jednak trzymać w ryzach.

Poszetka nadająca Ci stylu

Oczywiście możesz także znaleźć swoje sposoby na noszenie poszetki z lnu, bawełny czy jedwabiu. Jest tylko jedna zasada – chusteczka do brustaszy musi być dobrej jakości i inna niż krawat. Tak wyposażony, zawsze założysz ją prawidłowo.