Promocje

Aktualnie brak promocji.

4 złote zasady, o których nie możesz zapominać, gdy decydujesz się na szelki

4 złote zasady, o których nie możesz zapominać, gdy decydujesz się na szelki
Szelki to coraz częściej wybierany element męskiej garderoby. Tak jak kiedyś były podstawową częścią ubioru mężczyzny, tak dziś stanowią pewną dozę ekstrawagancji, a na pewno są wskaźnikiem elegancji. Nie chcesz popełniać podstawowych błędów przy ich zakładaniu? Sprawdź naszą złotą czwórkę zasad, które pozwolą Ci nosić je tak, jak się to robić powinno.

Odważnie i z dobrą jakością w parze

Jeden z podstawowych błędów to niewłaściwy dobór samych szelek. Dlaczego? Wielu panów uważa, że szelki mają za zadanie tylko przytrzymać spodnie na odpowiedniej wysokości. Nie interesują się więc niczym innym. A tymczasem w sklepach, jeśli już się pojawią, zwykle są gumowe, złej jakości i bardzo monotonne. Baw się szelkami i wybieraj taki design, który zaskoczy i zachwyci, ale i podkreśli wyjątkowość Twojego stylu. Nigdy jednak nie zakładaj szelek z paskiem. Pod żadnym pozorem nie możesz popełniać tego błędu. To niewybaczalne i, nawiasem mówiąc, kompletnie niewygodne.

Dobrej jakości spodnie to podstawa

Podstawowy błąd, który można spotkać niemalże u każdego, kto nosi w Polsce szelki – brak dobranych spodni. Nie chodzi o kolor czy krój, ale głównie o materiał. Skoro bowiem szelki zakłada się do spodni, muszą być one dobrej jakości, by nie odgniatały się przy zapięciach i nie niszczyły podczas kilkugodzinnego używania. Wbrew pozorom wiele nie potrzeba, nie muszą być też specjalnie dedykowane do noszenia takiego eleganckiego dodatku do męskiego stylu, chyba że zależy Wam na hiperpoprawności. Stąd też jeśli decydujesz się na szelki, zadbaj o spodnie skrojone na miarę tego akcesorium, by było Ci wygodnie, a ubiór pozostał elegancki na dłużej.

Pomyśl o elastyczności, która ma kolosalne znaczenie

Najbardziej popularne modele, które są dostępne na rynku, to szelki całościowo elastyczne. Jeśli kupujesz je słabszej jakości, ich problemem jest to, że nadają się do użycia kilkadziesiąt razy, a po jakimś czasie zaczynają tracić swoją rozciągliwość i wówczas wyglądają nieatrakcyjnie i dużo mniej wygodnie się je zakłada. Jeśli jednak zadbasz o odpowiednią jakość, przez wiele lat nie będziesz miał z nimi problemu. Pamiętaj też, że będą praktyczne, bo możesz ich użyć do stroju mniej formalnego, niemalże codziennego, jak i podczas bardziej eleganckich okazji, na przykład podczas swojego ślubu.

Dostosuj krój i sposób zapięcia do spodni, które nosisz

Zasada ta jest kluczowa dla estetyki, ale nie ma dużego wpływu na komfort noszenia. W zasadzie od kroju ten ostatni w ogóle nie zależy, a niewygodne szelki można znaleźć i wśród takich, które mają podwójny pasek w tylnej części, przez co są podobne do litery „X”, i wśród tych, które wykończone są pojedynczym paskiem na kształt litery „Y”. Muszą być jednak dopasowane do spodni, do których je zakładasz.
Tak samo jest ze sposobem zapięcia, bo każdy model może mieć albo otwór na guziki, wówczas spodnie muszą dysponować nimi po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie, co również ma dość duże znaczenie. Mogą mieć także klipsy, które jednak mogą zniszczyć gurt spodni, więc na przykład do spodni bardziej eleganckich, garniturowych nie będą pasowały.

Szelki na ramiona! Czas wrócić do pięknej tradycji

Warto mieć świadomość, że szelki są bardzo eleganckim dodatkiem, ale mogą mieć niebanalne wzory i tylko w takie warto iść. Pamiętaj, że przy zachowaniu tych zasad nigdy nie popełnisz modowego faux pas, a jednocześnie jeszcze lepiej podkreślisz nie tylko cały look, ale także wygląd koszuli czy spodni.