Promocje

Aktualnie brak promocji.

Nie popełniaj tego błędu, czyli o skarpetach jako symbolu mody Polaka.

Nie popełniaj tego błędu, czyli o skarpetach jako symbolu mody Polaka.
Każdy z nas zna ten stereotyp Polaka w skarpetkach koloru białego i sandałach. Choć wbrew pozorom to modowe faux pas nie było znane tylko w Polsce, to jednak zdecydowanie wpłynęło na postrzeganie ubioru męskiego w kraju. Dziś skarpetki są traktowane przez Polaków tak samo jak każdy inny element garderoby. A w dobie coraz ciekawszych wzorów i coraz lepszej jakości materiałów, z których są wykonywane, warto mieć pomysł na ich noszenie.

Podstawowa zasada, którą czasem warto złamać

Aby dobrze się ubierać, trzeba mieć odpowiednio dopasowane skarpetki. Podstawowa zasada mówi o tym, że należy je dobrać do spodni. W ten sposób do ciemnogranatowego garnituru należy wybrać takież skarpety, a do niebieskich jeansów niebieskie itp. W sytuacjach oficjalnych i formalnych raczej unika się jasnych skarpet, a więc warto mieć w szafie parę klasycznych czarnych i granatowych. Jeśli wybierasz się na pogrzeb lub musisz założyć krawat, raczej zastosuj się do tej zasady.
Ale! Czasami dobrze jest ją złamać i przełamać swój styl czymś zupełnie niebanalnym. Część osób uważa, że noszenie kolorowych, na przykład czerwonych czy musztardowych skarpetek do ciemnego, stonowanego garnituru jest oznaką ekstrawagancji i wyrażenia siebie. Dlatego coraz częściej możemy zobaczyć niebanalne połączenia tego typu. Pamiętaj jednak, że nie może być to robione na pokaz, a musi wkomponowywać się w ogólny styl. Warto czasem ożywić nudny strój formalnym czymś bardziej szalonym. Jeśli jednak nie czujesz się z tym pewnie, w takich sytuacjach wybierz klasykę.

Kiedy można nosić modne skarpetki w różne wzory?

Od kilku lat możemy zaobserwować wzmożone zainteresowanie skarpetkami w różne desenie i wzory. Pojawiają się modele z wąsami na niebieskim tle, czarne, klasyczne, ale przełamane printem ananasów, truskawek czy liści konopi indyjskich. Do tego coraz bardziej modne są skarpety w drobne paski czy prążki. Najlepiej, jeśli kolory będą kontrastowały ze sobą, jak choćby w zestawieniu czarnego i białego czy bieli z czerwienią. Mogą być też wielokolorowe, na przykład w innym odcieniu mieć palce i pięty, a w innym pozostałą część.
Właśnie tego rodzaju skarpetki warto zakładać w mniej formalnych sytuacjach. Trzeba jednak zadbać o ich jakość. Nie są to czarne, nierzucające się w oczy elementy garderoby. Ich wygląd i styl sprawiają, że mają być zauważone, a osoba, która takie skarpetki kupuje, jest świadoma swojego stylu i ubiera się z klasą, bo wie, że tak właśnie chce wyglądać. Dziś to sposób na wyrażenie siebie i pokazanie, że każdy element garderoby w Polsce już się liczy, a śnieżnobiałe skarpety frotte z sandałami nie mają nic wspólnego.

Zadbaj o swoje stopy i dobierz im niebanalne skarpetki

Warto pomyśleć o tym, jak ciekawym uzupełnieniem stylizacji i męskiego looku mogą być skarpety w deseń czy z printem albo w niebanalnym kolorze. Jednocześnie trzeba mieć w szafie kilka sprawdzonych par, które zakłada się na bardziej formalne okazje. Bo skarpetki nie różnią się od innych elementów garderoby i to Polacy w końcu zrozumieli.