Promocje

Aktualnie brak promocji.

Spinki do mankietów – najmodniejsze wzory 2020

Spinki do mankietów – najmodniejsze wzory 2020
Po czym poznać naprawdę eleganckiego mężczyznę? Przede wszystkim po tym, że przykłada wagę do szczegółów. Spinki do mankietów to akcesorium, które to potwierdza. Jakie ich rodzaje są dostępne na rynku i które powinieneś wybrać? Sprawdź nasz przewodnik.
Dla eleganckiego mężczyzny modne spinki do mankietów stanowią odpowiednik kobiecej biżuterii. Wystarczy dopełnienie w postaci spinek i eleganckiego zegarka, aby strój stał się kompletny. Oczywiście, podobnie jak w przypadku doboru biżuterii, selekcja spinek również podlega pewnym zasadom. W naszym artykule podpowiemy Ci, jak łączyć je z konkretnymi rodzajami mankietów i koszul i jakie ich rodzaje są dostępne na rynku.
Zanim jednak do tego przejdziemy, wyjaśnimy pokrótce, czym są spinki do mankietów. Wiele współczesnych modeli koszul nie wymaga ich używania, zastępując je praktycznymi guzikami. Jeśli okazja wymaga prawdziwej elegancji, spinki okażą się jednak niezastąpione. Pozwalają one łączyć mankiety, czyli dodatkowe fałdy materiału przytwierdzone do rękawa koszuli z długimi rękawami. To proste akcesoria, składające się zaledwie z trzech elementów – przełącznika, słupka i części ozdobnej, która może przybierać różne formy.
Rodzaje spinek do mankietów
Zasadniczo spinki do mankietów dzieli się z uwagi na rodzaj zapięcia. Wyróżniamy:
 • spinki do mankietów z jedwabnym węzłem
 • spinki blokujące
 • spinki z łańcuszkiem
 • spinki z kulkami
 • spinki wkrętki
 • spinki z wielorybim zapięciem
Każde z nich wymagają nieco innej obsługi, lecz mechanizm w każdym rodzaju jest dość podobny – elementy po dwóch stronach łączą ze sobą fałdy mankietu.
Innym podziałem, na który można się natknąć, jest ten odnoszący się do materiału, z którego spinki do mankietów zostały wykonane. Wyróżniamy spinki:
 • srebrne
 • z brązu
 • tytanowe
 • platynowe
 • złote
 • szklane
Najciekawsze wzory spinek do mankietów
Na rynku można znaleźć szeroki przekrój spinek, które przypadną do gustu zarówno dość ortodoksyjnym w kwestii stylu mężczyznom, jak i tym, którzy lubią nieco zaszaleć. Oto podium wariantów, które pozostają najchętniej wybieranymi od lat – według naszych obserwacji.
Spinki z kamieniami szlachetnymi
Prosta oprawa i dyskretny, starannie obrobiony kamień – to klasyka gatunku! W ostatnich latach można zauważyć rosnący trend na mniej perfekcyjne warianty. Nieoszlifowane kamienie o nieregularnych kształtach – to największy hit nie tylko w damskiej biżuterii, ale i w przypadku męskich akcesoriów. Szczególnie popularny jest elegancki węgiel w pięknej oprawie.
Złote spinki w geometrycznych kształtach
Proste i niesamowicie efektowne. Te modne spinki pokochają miłośnicy klasyki w najprostszym wydaniu. Nie od dziś wiadomo, że minimalizm może dać naprawdę spektakularny efekt. Wybierz złote spinki w ciekawych geometrycznych formach. W połączeniu z prostą białą koszulą będą prezentować się niezwykle elegancko.
Spinki z motywem skóry
Skórzane elementy spinek dodają strojowi wyjątkowego charakteru, choć nie sprawdzą się na najbardziej formalne okazje. Motywy wykonane ze skóry nadadzą stylizacji nieco zawadiackości i wprowadzą do niej powiew świeżości. Szczególnie dobrze skóra wygląda ze srebrem.